شهردار منطقه۱۲:

مساعدت شهرداری منطقه ۱۲ برای احیا خانه‌ تاریخی ملک در بازار بزرگ تهران

شهردار منطقه ۱۲ به همراه جمعی از مدیران با حضور در خانه تاریخی ملک در بازار تهران، از همراهی و مساعدت شهرداری در احیا و بازگشایی  این خانه‌ بعد از دوسال برای ایجاد ظرفیت مطلوب گردشگری در منطقه خبر داد.

به گزارش شهرداران، به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲، شهردار منطقه ۱۲ به همراه جمعی از مدیران با حضور در خانه تاریخی ملک در بازار تهران، از همراهی و مساعدت شهرداری در احیا و بازگشایی  این خانه‌ بعد از دوسال برای ایجاد ظرفیت مطلوب گردشگری در منطقه خبر داد.

وحیدرضا انارکی  محمدی با حضور در بازار بزرگ تهران  ضمن بازدید از خانه تاریخی ملک و  گفت و گو با معاون فرهنگی آن ، آمادگی منطقه برای بازگشایی مجدد خانه ملک و مساعدت در توسعه ظرفیت های گردشگری اعلام کرد.

وی همچنین  افزود: احیای آثار میراثی و تاریخی مانند گنج پنهان در حال از بین رفتن است که اگر نگاه جدی به آن نشود در آینده شاهد از دست رفتن فرصت ها خواهیم بود.

انارکی محمدی اظهار کرد: احیای خانه های تاریخی می‌توانند جذابیتی به منطقه اعطا کنند و یک جاذبه مهم گردشگری باشند اما به دلیل عدم رسیدگی و تخریب‌های زیاد، برخی از این بافت‌های تاریخی تبدیل به محلی برای رشد و افزایش بزهکاری شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از آسیب های اجتماعی و فرهنگی که بافت های تاریخی و فرسوده دارند، خروج ساکنان این مناطق و بعضاً جرم‌خیز شدن آنها است، افزود: بافت‌هایی که بهترین فرصت‌های گردشگری را در اختیار کشور قرار می‌دادند همواره در معرض بیشترین آسیب‌ها نیز بودند که امید است با همراهی سازمان های ذیربط با علاقه مندان احیای بافت های تاریخی، رنگ تازه ای به محلات قدیمی منطقه بخشیده شود.

انه ملک در بافت تاریخی بازار تهران قرار دارد و ارتباط آن با مجموعه های شهری به دلیل قرارگیری در فاصله بین دو مکان مقدس مسجد امام (مسجد شاه سابق) و مسجد جامع تهران حائز اهمیت است.