طی ۳ ماه انجام شد

مراجعه بیش از ۳۰۰۰ موتورسوار به مراکز معاینه‌فنی موتورسیکلت در شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار شهرداری اصفهان از مراجعه ۳۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت به مراکز معاینه‌فنی در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش شهرداران، مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار شهرداری اصفهان از مراجعه ۳۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت به مراکز معاینه‌فنی در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

سیدعلی عبدالهی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا پایان خرداد حدود ۳۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت به سه مرکز معاینه‌فنی موتورسیکلت در شهر اصفهان مراجعه کردند، اظهار کرد: با توجه به تردد بالای موتورسیکلت‌ها در شهر اصفهان و به‌رغم اینکه ظرفیت ایجاد شده در شهر اصفهان برای پذیرش و ارائه خدمات معاینه‌فنی موتورسیکلت در حدود ۸۰ هزار دستگاه در سال با یک شیفت کاری است، اما تاکنون تعداد محدودی موتورسیکلت به مراکز موجود مراجعه کرده‌اند.
وی با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ‌سازی در این زمینه و اهمیت اعمال قانون و جلوگیری از تردد موتورسیکلت‌های دودزا و بدون معاینه‌فنی در کنار سایر عوامل برای کمک به کاهش آلودگی هوای اصفهان افزود: طبق قانون هوای پاک، انجام معاینه‌فنی برای تمام وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت در دوره‌های زمانی منظم الزامی است و باید موتورسیکلت‌ها نیز سالانه برای انجام معاینه‌فنی به مراکز مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار شهرداری اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر در مراکز معاینه‌فنی خودروهای سبک جی واقع در خیابان جی همدانیان، مرکز شفق واقع در اتوبان ذوب آهن، بلوار شفق و حمایت واقع در زینبیه، کوی امام خمینی (ره) امکان ارائه خدمات معاینه‌فنی موتورسیکلت به شهروندان وجود دارد.