عملکرد مناسب سازه‌ای و معماری مترو مشهد در مواجهه با بلایای طبیعی

مدیرعامل شرکت قطار شهری شهرداری مشهد دراین خصوص گفت: سازه و معماری خطوط مترو مشهد در مواجهه با بلایای طبیعی و مناسبت‌های ویژه عملکرد مناسبی دارد.

به گزارش شهرداران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مدیرعامل شرکت قطار شهری شهرداری مشهد دراین خصوص گفت: سازه‌ای و معماری خطوط مترو مشهد در مواجهه با بلایای طبیعی و مناسبت‌های ویژه عملکرد مناسبی دارد.

کیانوش کیامرز در این خصوص افزود: زیرساخت‌های خوب اجراشده در دوره ساخت خطوط شامل اجرای دیواترینگ پست‌ها، رعایت دقیق خط القعرها و همچنین پیش‌بینی پمپ‌های خروج آب باعث شد تا در باران‌های شدید اخیر شاهد هیچ‌گونه آب افتادگی در تأسیسات و ایستگاه‌های مترو نباشیم.

وی افزود: این موضوع، عملکرد خوب و قابل قبول در طراحی و اجرای سازه‌ها و تأسیسات از گذشته تا به امروز در احداث خطوط مترو مشهد را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت قطار شهری شهرداری مشهد با اشاره به سرویس‌دهی مناسب مترو در روز تشییع پیکر مطهر شهید جمهور اظهار کرد: با تلاش‌ها و تمهیدات پرسنل شرکت بهره‌برداری قطار شهری و طراحی و اجرای مناسب سازه‌ها و معماری ایستگاه‌ها و زیرساخت‌های مترو در این روز، حمل‌ونقلی ایمن برای همشهریان عزیز مشهدی و همه زائرانی که به مشهد آمده بودند را از سوی مترو شاهد بودیم.

کیامرز به اقدامات پیش‌بینی‌شده در راستای ایمنی سازه‌ها و زیرساخت‌های خط چهار مترو نیز اشاره و تصریح کرد: در اجرای تونل خط ۴ نیز با توجه به تدابیر ایمنی و حفاظتی در محدوده خیابان مهر مادر در پی بارش‌های بسیار شدید اخیر شاهد هیچ‌گونه آب افتادگی در تونل نبودیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با طراحی‌های انجام‌شده و اجرای آن در احداث خط سه و چهار که اکنون در حال اجرا هستند نیز بتوانیم همانند خطوط ۱و۲ سامانه حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری ایمنی را در اختیار مردم مشهد و زائران بارگاه رضوی قرار دهیم.