طرح ویژه رسیدگی به ایستگاه های بی آرتی و اتوبوس در منطقه ۱۳

32 ایستگاه تاکسی و بی آرتی در محدوده منطقه 13 با حفظ آراستگی و زیبایی مبلمان شهری و ترغیب هرچه بیشتر شهروندان برای استفاده از حمل و نقل عمومی سماندهی و رسیدگی شد.

به گزارش شهرداران، طرح ویژه رسیدگی به ایستگاه های بی آرتی و اتوبوس در منطقه ۱۳، با هدف حفظ آراستگی و زیبایی مبلمان شهری و ترغیب هرچه بیشتر شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی، توسط اداره خدمات شهری منطقه ۱۳ و مشارکت عوامل اجرائی خدمات شهری نواحی چهارگانه اجرا شده است.

در این طرح، ۳۲ ایستگاه اتوبوس و به ویژه ۶ ایستگاه بی آرتی در بزرگراه امام علی (ع)، پیروزی ناحیه یک، خیابان سی متری نیروی هوایی ناحیه۲، خیابان امامت ناحیه۳ و خیابان شمس ناحیه چهار در سطح محدوده شستشو، نظافت و رفع نقص قرار گرفته‌اند. با اجرای این طرح، تلاش برای حفظ نظافت و آراستگی ایستگاه‌ها و ترغیب شهروندان برای استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش می‌یابد.

شهردار منطقه ۱۳ درباره دسترسی آسان شهروندان به شبکه حمل و نقل عمومی در این بخش اظهار داشته است که حوزه معاونت خدمات شهری منطقه به شکل شبانه‌روزی درحال خدمت‌رسانی به شهروندان است و در این راستا پاکسازی و نظافت معابر و محلات به شکل منظم و دوره‌ای صورت می‌گیرد. این اقدامات نقش مهمی در ایجاد اعتماد و ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی در منطقه دارند.

این طرح ویژه رسیدگی به ایستگاه های بی آرتی و اتوبوس در منطقه ۱۳ مورد توجه مردم و انتظارات آن‌ها قرار می‌گیرد. به وسیله این طرح، مبلمان شهری نظیر نمایشگرها، نشان‌های راهنما، صندلی‌ها و سایر وسایل موجود در ایستگاه‌ها بهبود یافته و محیطی منظم و زیبا برای مسافران ایجاد شده است. این اقدامات همچنین بهبود تجربه سفر و رضایت شهروندان از حمل و نقل عمومی را به همراه دارد.

با توجه به این طرح، بخش‌های مختلفی از شهروندان در منطقه ۱۳ شامل افرادی که برای رفت و آمد روزانه خود از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند، به ارتقاء خدمات حمل و نقل عمومی دسترسی سریعتر داشته و می‌توانند از این طرح ویژه بهره‌برداری بهتری داشته باشند.