طرح نهضت ملی مسکن درشهرستان داراب

آماده‌سازی فاز ۲ طرح نهضت ملی مسکن درشهرستان داراب

به گزارش شهرداران و به نقل از خبرگزاری ایسنا فارس مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب از آغاز آماده‌سازی فاز ۲ طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه ۳۵۲ واحدی در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در دست اجراست.محمدرضا حسن‌زاده امروز، ۲۱ آبان از آغاز آماده‌سازی فاز ۲ طرح نهضت ملی […]

به گزارش شهرداران و به نقل از خبرگزاری ایسنا فارس مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب از آغاز آماده‌سازی فاز ۲ طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه ۳۵۲ واحدی در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در دست اجراست.محمدرضا حسن‌زاده امروز، ۲۱ آبان از آغاز آماده‌سازی فاز ۲ طرح نهضت ملی مسکن داراب در قالب پروژه ۳۵۲ واحدی در زمینی به مساحت۱۰ هکتار خبر داد و گفت: این پروژه زمینه‌ساز تأمین مسکن مناسب برای متقاضیان است.وی اضافه کرد: دولت با تأمین زمین مناسب و تسهیل‌گری در اعطای وام‌های مناسب زمینه را برای کاهش قیمت تمام شده مسکن ملی در این شهرستان فراهم کرده است.به گفته حسن‌زاده، نهضت ملی مسکن در شهرهای فدامی، رستاق، دوبرجی، داراب و جنت شهر ظرفیت‌های مناسبی برای اجرا دارد و تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر در شهر داراب برای استفاده از این ظرفیت‌ها نام‌نویسی کرده‌اند.به گزارش ایسنا و به نقل بنیاد مسکن فارس، مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب یادآور شد: بسیاری از طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان داراب اجرایی شده و مراحل سفت‌کاری را هم پشت سر گذاشته‌اند و با تأمین زمین مناسب طرح‌های نهضت ملی مسکن شتاب قابل توجهی خواهد یافت.

مسکن ملی در واقع ساز و کاری است که از سمت وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است. در این طرح خانوارهای فاقد مسکن می توانند به کمک تسهیلات که دولت فراهم نموده اقدام به ساخت و خرید مسکن نمایند. بنابراین افرادی که قصد خانه دار شدن دارید، اما به دلیل کمبود بودجه و سرمایه این امکان برای شما فراهم نیست، طرح مسکن ملی می تواند کمک شایانی در این زمینه به شما ارائه دهد.طرح مسکن ملی در واقع دنباله ای بر طرح مسکن مهر بوده و در سال ۹۸ آغاز شده است. با این تفاوت که در طرح جهش مسکن ملی بر خلاف مسکن مهر، محل احداث ساختمان ها، در مناطق نزدیک به شهر در نظر گرفته می شود. این امر دسترسی به امکانات رفاهی را نسبت به ساختمان های مسکن مهر راحت تر می کند.