صدور پروانه های ساختمانی در منطقه ۷ افزایش ۲/۵ برابری داشته است

افزایش ۲/۵ برابری صدور پروانه های ساختمانی در منطقه ۷ معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۷ ازپیگیری مصوبات جدید ساخت و ساز در منطقه و افزایش معنی دار صدور پروانه های ساختمانی خبر داد. به گزارش شهرداران و روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، محمد شهرآبادی گفت ، بر اساس مصوبات وبخشنامه های جدید مقرر […]

افزایش ۲/۵ برابری صدور پروانه های ساختمانی در منطقه ۷

معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۷ ازپیگیری مصوبات جدید ساخت و ساز در منطقه و افزایش معنی دار صدور پروانه های ساختمانی خبر داد.
به گزارش شهرداران و روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، محمد شهرآبادی گفت ، بر اساس مصوبات وبخشنامه های جدید مقرر شد که چنانچه در گذر ۶۰ درصد ساختمانهابه صورت ۴طبقه و ۵طبقه باشد. تعداد طبقات ملک مورد تقاضا نیز به همین میزان قابل بررسی و در صورت برخورداری مشمول افزایش طبقه خواهد شد.معاون شهردار منطقه ۷ تاکید کرد: تعداد پروانه ها در ۸ ماهه امسال ۴۹۸ و در مدت مشابه سال ۱۴۰۱تعداد پروانه ها ۱۹۷ بوده است که این آمار نشان از رشد قابل توجهی در این بخش دارد که مطمئنا در رونق ساخت و ساز و عرضه آپارتمان و جلوگیری از گرانی مسکن و از همه مهمتر رضایت شهروندان موثر خواهد بود.

همه پروژه‌های ساخت و ساز خانه و نوسازی به مجوز ساخت نیازی ندارد. در اغلب موارد تعمیرات و جایگزینی‌های ساده می‌تواند توسط پیمانکاران حرفه‌ای یا خود صاحب‌ خانه و بدون درخواست مجوز ساخت انجام شود. با این ‌حال پروژه‌ای که شامل اضافه کردن بنا یا تغییرات عمده در ساختار ساختمان باشد، معمولاً نیاز به مجوز ساخت از شهرداری دارد. اگر برای این تغییرات پیمانکاری را استخدام کنید، فرآیند صدور پروانه ساختمان و مجوز ساخت را اداره کرده و هزینه‌های جواز ساختمان را برآورد می‌کند. اگر خودتان روال کاری را به عهده می‌گیرید باید از شهرداری منطقه درخواست مجوز کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است برخی از تغییرات ساخت و سازی که می‌خواهید انجام دهید نیاز به تأییدیه متخصص ساخت و ساز دارد و فقط توسط آن‌ها قابل انجام است. به‌طور مثال کار کردن بروی خطوط گاز توسط صاحب‌خانه ممنوع است و در صورت بروز مشکل یا تغییرات باید به اداره گاز اطلاع دهد تا جهت انجام عملیات در مکان حاضر شوند.الزامات و نکات موجود در مجوزها گسترده بوده و برای هر منطقه به‌ صورت جداگانه تدوین می‌شود. بنابراین برای اطمینان از موارد مجوز باید به شهرداری منطقهی خود مراجعه کرده و با آنها در ارتباط باشید. زیرا برخی از مناطق برای کوچک‌ترین تغییرات ساخت مثل حیاط سازی نیز به مجوز نیاز دارد.