شهر اندیشه میزبان رئیس جمهور مردمی کشور بود

یکشنبه ۲۸ آبان ماه شهر اندیشه پذیرای رئیس جمهور محترم کشورمان و هیئت همراه مردم ولایت مدار و قدردان شهرستان شهریار بود.

به گزارش شهرداران، به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری اندیشه، یکشنبه ۲۸ آبان ماه شهر اندیشه پذیرای رئیس جمهور محترم کشورمان و هیئت همراه مردم ولایت مدار و قدردان شهرستان شهریار بود.

ریاست محترم جمهوری در خیل عظیم و باشکوه مردم به سخنرانی پرداخت.

ایشان پیش از دیدار مردمی که در مجموعه ایثار شهر اندیشه برگزار شد بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) را نیز افتتاح نمود.

رئیس جمهور در جمع مردم شهریار از تغییرات مهم در ساختار تقسیمات کشوری شرق و غرب استان تهران خبر داد و گفت: شهر اندیشه ، شهرستان شهریار و غرب استان تهران تغییرات شگرفی در امکانات و نیازهای آن صورت گرفته است که نیازمند تغییر در ساختار تقسیمات کشوری است و باید حتماً از لحاظ تقسیمات کشوری شرق و غرب استان تهران تغییراتی در آن صورت گیرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: با توجه به توسعه ای که در شهرهای اندیشه و شهریار در این سالها انجام گرفته است،  رفت و آمد در دورن منطقه و ارتباط آن با تهران نیازمند تسهیل است و علاوه بر توسعه جاده‌ای، توسعه در حوزه مترو نیز نیاز است، بنابراین توسعه فضای مترو در دستور کار دولت قرار دارد و دولت خود را موظف به توسعه ریلی و تسهیل در رفت و آمد مردم در شهرهای اطراف تهران می‌داند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر توجه به مسائل فرهنگی و آموزشی شهرستان شهریار، افزود: طی چند دهه‌ گذشته مردمانی به غرب استان تهران آمده‌اند که دلداده انقلاب، نظام و ارزش‌ها و پایبند به فرهنگ اسلامی و ایرانی هستند، باید این هویت را برای این مناطق حفظ کنیم و این مهم در وهله اول بر عهده دستگاه‌ها و چهره‌های فرهنگی است، چرا که توجه به مسائل فرهنگی در کنار مسائل اقتصادی و معیشتی بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه فضاهای آموزشی، مدارس و فضاهای فرهنگی در غرب استان تهران و شهرهای شهریار و اندیشه در دستور کار قرار دارد، گفت: با وجود همه ظرفیت‌های موجود، نیاز مدیریتی و نقش استاندار، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و مسئولان محلی در همکاری با مردم اهمیت بسیاری دارد.

پیش از آیت الله رئیسی نیز امام جمعه شهرستان شهریار ضمن قدردانی از حضور ایشان در جمع مردم ولایت مدار شهریار به بیان برخی از خواسته‌های مردم پرداخت و گفت : سه نکته کوتاه با توجه به زمان محدود باید بیان کنم و آنچه که بسیار برای مردم حائز اهمیت است مشکل حمل و نقل و ایجاد مترو می باشد ، نکته دوم مشکلات مهم در حوزه کمبود آب شرب است  و سومین مطلب در خصوص بخش سعید آباد شهرستان شهریار است که امیدواریم در این خصوص دستورات لازم را مبذول فرمایید.

همچنین در حاشیه این مراسم شهردار اندیشه نیز با قدردانی از حضور باشکوه و امیدبخش مردم شهرستان شهریار در مراسم استقبال از ریاست محترم جمهوری گفت: تلاش خود را برای ایجاد مکان مناسب و درخور شأن مردم به کار بستیم تا ضمن معرفی بیشتر این شهر به مردم ایران میزبان خوبی برای ریاست محترم جمهور حضرت آیت الله ابراهیم رئیسی باشیم.