عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت:

شهرداری یزد در مورد عودت پرونده های کمیسیون ماده ۱۰۰ پاسخگو باشد

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: تعداد پرونده های که در کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می شود زیاد است و به درخواست مالکان نیز توجه نشده و شهرداری یزد باید در این زمینه پاسخگو باشد.

به گزارش شهرداران، عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: تعداد پرونده های که در کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می شود زیاد است و به درخواست مالکان نیز توجه نشده و شهرداری یزد باید در این زمینه پاسخگو باشد.

محمدمهدی نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: پرونده های مردم که به این کمیسیون ارجاع می شود باید سریع پیگیری شود‌. متأسفانه این اقدام و توقع مردمی انجام نشده و باید فکر اساسی برای این کمیسیون شود تا مشکلات مردم کمتر شود.

وی افزود: پرونده های که در کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می شود بیش از ۶۰ درصد پرونده ها به دلیل عدم رعایت موارد فنی و حقوقی به شهرداری ها عودت داده می شود و متاسفانه به اعتراض مالکان نیز توجه نشده است .

نیکونژاد ادامه داد: طی بررسی که داشته ایم، پرونده هایی وجود دارد که سه بار رفت و برگشت داشته، لذا از شورای شهر درخواست دارم تا مکاتبه ای با شهرداری یزد داشته و در مورد زیاد بودن عودت پرونده ها به شهرداری تذکر داده شود و این کم توجهی باعث اتلاف وقت مردم می شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متأسفانه ترتیب و توالی اقدامات عمرانی در برخی پروژه ها رعایت نمی شود به عنوان مثال بلوار آیت الله ابوترابی که اخیرا افتتاح شد هنوز نخاله ها و خاک رفوژ میانی بلوار جمع آوری نشده همچنین برای نصب تیر برق و لوله کشی آب نیز دو بار خاک جابجا شد که این اقدامات باعث اتلاف بیت المال شده است.

نیکونژاد اظهار کرد: مصوباتی که توسط شورای شهر صورت می گیرد برای اجرا شدن است و باید به درستی و کامل اجرا شود و به عنوان مثال در این شورا برای کمک به بیماران ضایعه نخاعی سرویس ایاب و ذهاب تخصیص یافت اما عنوان می شود که راننده ندارد و یا مرخصی است .

وی ادامه داد: یکی از خودروها نیز مدت‌ها خراب بوده و هیچ پاسخگویی نیست و فقط یک سرویس فعال است که آن نیز عمدتا راننده ندارد و نباید مصوبات شورا اینگونه اجرا شود و شهردار یزد باید مصوبات را به دستی اجرا کند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: از ریاست شورا درخواست داریم تا مکاتبه ای با شهردار یزد داشته باشد و در زمینه اجرای درست مصوبات به شهرداری تذکر داده شود .

فاطمه زارع عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه علنی گفت: در کمیسیون ماده ۱۰۰ بازدید ها در گذشته زودتر انجام می شد اما در حال حاضر یک ماه کار مردم به تأخیر افتاده و مردم گلایه مند هستند و نه تنها مشکل مردم حل نمی شود بلکه زمان برشدن پرونده ها مشکل دیگری را نیز بر مردم افزوده است همچنین خانواده نیز موضوع مهمی است که در این شورا کمیسیون خانواده به عنوان اولین شورای شهر کشور تشکیل شد و مصوبات بسیارخوبی داشته است.