سوگواری حضرت فاطمه (س)

سوگواری حضرت فاطمه (س) در شهر قدس به همت شورای شهر، و شهرداری شهر قدس اماکن عمومی و فضاهای شهری به پارچه های سیاه مزین شد.

سوگواری حضرت فاطمه (س) در شهر قدس آغاز شد. همزمان با فرارسیدن ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، شهرداری قدس اکران شهری و فضاسازی با نصب بنر و پرچم اقدام کرد. به گزارش شهرداران و روابط عمومی شورای شهر و شهرداری شهر قدس، امکان عمومی این شهر به مناسبت ایام فاطمیه به پرچم ها و بنرهای مشکی مزین شد تا مردم این شهر همزمان با مسلمان در سوگ بانوی جهان اسلام سوگواری کنند. به مناسبت ایام فاطمیه شهر قدس سوگواری حضرت فاطمه (س) را در دستور کار خود قرار داده است.

حضرت زهرا (س) یکی از پنج بانوی قدسی تاریخ جهان به شمار می‌رود و جایگاه بسیار رفیعی در دین اسلام دارد. آن حضرت (س) سومین معصوم، دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم و دارای ویژگی‌های ممتاز متعددی است.

۱۲ امام بزرگوار شیعه (علیهم السلام) از نسل حضرت فاطمه زهرا (س) هستند؛ مطابق روایات سوره و آیاتی از قرآن کریم مانند سوره کوثر، سوره انسان، آیه تطهیر و آیه مودت در حق آن حضرت (س) و همسر و فرزندانش نازل گردیده است و دوستی و دشمنی با ایشان، به منزله دوستی و دشمنی با پیامبر (ص) است.

بی‌شک بر کسی پوشیده نیست که حضرت زهرا (س) مجموع صفات پدرشان، حضرت محمد (ص) را در خود دارند. حضرت زهرا (س) نه تنها صفات پدر را در خود داشتند، بلکه هر آنچه از علم، معرفت، اخلاق وایمان پدر در دست داشتند و برای دیگران به اشتراک می‌گذاشتند، که حقیقت اسلام زنده بماند و جاودانه شود.