سفر یک‌روزه وزیر کشور از مناطق سیل زده مازندران

بازدید وزیر کشور از سد خرماچال عباس آباد

استانداری مازندران

به گزارش شهرداران و به تحقیق ایسنا/مازندران وزیر کشور در ادامه بازدید از مناطق سیل زده از سد سرشاخه گیر خرماچال عباس آباد بازدید کرد. ‎

احمد وحیدی و هیات همراه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده عباس آباد در غرب مازندران، با اعلام اینکه دولت در کنار خسارت دیدگان سیل اخیر در این استان است و تمام قد مسئولان مازندران برای رفع مشکلات مصیبت دیدگان پای کار خواهند بود، اظهار کرد: جمع آوری درختان شکسته در حریم و مسیر رودخانه‌های مازندران برای مقابله با سیل‌های احتمالی بعدی در دستور کار است و از منابع طبیعی کشور خواسته شد باجدیت نسبت به تحقق این امر بکوشد.وزیر کشور با بیان اینکه، بررسی دقیق‌تر خسارات سیل مازندران در دست انجام است، گفت: با برنامه ریزی اصولی دولت خسارت راجبران خواهد کرد.وحیدی یادآور شد: امروز برای بازدید از مناطق سیل زده شهرستان های مازندران از جمله عباس آباد و چالوس به این منطقه آمدیم تا از نزدیک مشکلات سیل زدگان و مناطق سیل زده را ببینیم، تا با بررسی دقیق تر به مشکلات آنان رسیدگی شود. وزیر کشور از سد سر شاخه گیر خرماچال عباس آباد که تاثیر بسیاری در کاهش سرعت سیل و جلوگیری از خسارات و تخریب بیشتر، بازدید کرد و دستور داد مشابه چنین سدهایی در نقاط دیگر شهرستان احداث شود.

سد خرماچال عباس آباد یا خرمچال یک منطقه جنگلی بسیار زیبا و سرسبز در ۷ کیلومتری جاده زیبای عباس آباد-کلاردشت در استان مازندران است. وجود رودخانه و حوضچه‌های آب خنک در دل دره‌ای پوشیده از درختان پهن برگ، باعث شده است تا این منطقه به تکه‌ای از بهشت معروف شود. طی بارشهای اخیر در استان مازندارن  در مناطق غربی استان ۲۶.۲ میلیمتر بارندگی ثبت شد که طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی شدید معابر را به دنبال داشت. میانگین بارندگی در مناطق مرکزی استان ۱۳.۹ میلمتر و در مناطق شرقی ۱.۶ میلیمتر بود.