خدمت رسانی شهرداری منطقه ۴ به جاماندگان اربعین

شهرداری منطقه 4 در کنار خدماتی که برای راهپیمایی اربعین حسینی در نجف اشرف و معین منطقه 22 در مرز خسروی به زائران گرامی ارائه می‌دهد، از راهپیمایی جاماندگان اربعین غافل نشده و خدمات شایسته‌ای را برای شهروندان در نظر گرفته است.

به گزارش شهرداران، خدمت رسانی شهرداری منطقه ۴ به جاماندگان اربعین حسین عبارت است از خدماتی که شهرداری منطقه ۴ در کنار خدماتی که برای راهپیمایی اربعین حسینی در نجف اشرف و معین منطقه ۲ در مرز خسروی به زائران گرامی ارائه می‌دهد.

شهرداری منطقه ۴ همواره در راستای ارائه خدمات شایسته به شهروندان، از راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی غافل نشده و تمام توان و ظرفیت خود را به ارائه خدمات مناسب و کاربردی به این افراد می‌اندازد. هرساله در مناسبت چهلمین روز از شهادت سالار و سرور شهدا، حسین بن علی (ع)، سیل عشاق حسینی برای زیارت به مرزهای زمینی و هوایی راهی کربلا می‌شوند. در این میان، برخی از افراد با آرزوی زیارت حرم مولایشان در شهر و دیار خود جامانده و مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهر خود برگزار می‌کنند.

با توجه به اهمیت ویژه این موضوع، شهرداری منطقه ۴ با همکاری نیروهای جهادی این منطقه و مشارکت موکب‌ها و فرهنگسراها، خدماتی متنوع را برای جاماندگان اربعین حسینی در اختیار آنان قرار می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به توزیع پوستر، سربند ائمه، فلش‌کارهای زیارت اربعین، روایت عاشورا، سی‌دی آوای آسمانی تحت عنوان کودکان عاشورایی، اهدای لوازم التحریر، توزیع بسته‌های فرهنگی و جوایز به کودکان، میز حس خوب با پیام‌های اربعینی، موکب‌های پذیرایی صبحانه، میان وعده و غذای گرم، اجرای میدانی سرود و تواشیح، طرح عفاف و حجاب و غیره اشاره کرد.

شهردار منطقه ۴ در پایان بیان کرد که امیدوار است که سالار شهیدان اقدامات ناچیز این منطقه را به عنوان عضوی از جاماندگان اربعین حسینی پذیرا بوده و ما را لایق درگاه پاک و مقدسش بداند.

در این مقاله، به بیان خدمت رسانی شهرداری منطقه ۴ به جاماندگان اربعین حسینی، تلاشی برای ارائه خدمات مناسب به این افراد صورت گرفت. اهمیت موضوع برجسته شده و خدمات مختلفی از جمله توزیع پوستر، سربند ائمه، فلش‌کارهای زیارت اربعین و همچنین توزیع بسته‌های فرهنگی و جوایز به کودکان برای جاماندگان اربعین حسینی مطرح شده است. همچنین، میز حس خوب، موکب‌های پذیرایی صبحانه و میان وعده، اجرای میدانی سرود و تواشیح و طرح عفاف و حجاب نیز از خدمات دیگری است که به این افراد ارائه می‌شود. شهردار منطقه ۴ امیدوار است که با این اقدامات، لایق درگاه پاک و مقدس سالار شهیدان قرار گیرد.