شهردار منطقه۹؛

خدمت رسانی بی وقفه به زوار اربعین حسینی در شهر سامرا ادامه دارد

به منظور اجرای هر چه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین حسینی، با برنامه ریزی های انجام شده، شهرداری منطقه۹ در شهر سامرا با تمامی عوامل اجرایی و تجهیزات، خدمت رسانی بی وقفه به زوار و شرکت کنندگان در این رویداد عظیم مردمی را انجام می دهد.

به گزارش شهرداران، برای اجرای هر چه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین حسینی، شهرداری منطقه۹ در شهر سامرا با برنامه ریزی های انجام شده، خدمت رسانی بی وقفه به زوار و شرکت کنندگان در این رویداد عظیم مردمی را انجام می دهد.

در مراسم اربعین سال ۱۴۴۵هجری قمری شهرداری منطقه۹ به عنوان معین قرارگاه سامرا انتخاب شده تا خدمت‌رسانی به زائرین حرمین را عهده دار باشد. با توجه به اهمیت برگزاری این رویداد بین المللی، مجموعه شهری در شهر سامرا اقداماتی فراهم کرده است تا مراسم پیاده روی اربعین حسینی به صورت باشکوه تری برگزار شود.

علاوه بر موضوعات فرهنگی و برپایی موکب های پذیرایی، اقدامات عمرانی و زیرساختی نیز در قرارگاه سامرا انجام شده است. برای ارائه خدمات شهری بهتر، گروه های متنوعی برای نظافت و رفت و روب در سامرا مستقر شده اند. این اقدامات منجر به ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی می‌شود.

شهرداری منطقه۹ برای خدمت‌رسانی به زائران، ۱۰۰ نفر از عوامل کارگری و پرسنل خود را در شهر سامرا مستقر کرده است. این عوامل مسئول ارائه خدمات به زائران در طول مراسم اربعین حسینی هستند. تا فضایی مناسب برای پیاده‌روی مذهبی اربعین فراهم شود، عوامل کارگری و پرسنل شهرداری منطقه۹ سامرا را در حین مراسم مستقر می کنند.

همچنین، موکب شهرداری منطقه۹ در سامرا برای دومین سال پیاپی برپا شده است. فعالیت‌های موکب سامرا از ۵ صفر آغاز شده و تا ۹ربیع الاول ادامه خواهد داشت. این فعالیت ها شامل خدمت رسانی به زوار مراسم شهادت امام حسن عسگری علیه السلام نیز می‌شود. شهردار منطقه۹ بر این اهمیت تاکید کرده و مؤید این است که خدمت رسانی به زائران در این رویداد عظیم تا روزهای پایانی آن ادامه خواهد داشت.