تقدیر از فعالان حوزه گردشگری منطقه ۵

همزمان با فرا رسیدن روز جهانی گردشگری تقدیر از فعالان گردشگری منطقه ۵ با حضور رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ در سرای محله شهران جنوبی برگزار شد.

به گزارش شهرداران، همزمان با فرا رسیدن روز جهانی گردشگری تقدیر از فعالان گردشگری منطقه ۵ با حضور رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ در سرای محله شهران جنوبی برگزار شد.

تقدیر از فعالان حوزه گردشگری منطقه ۵
مراسم تقدیر از فعالان حوزه گردشگری منطقه ۵ به مناسبت روز جهانی گردشگری با حضور رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ در سرای محله شهران جنوبی برگزار شد. در این مراسم، برنامه های پیش بینی شده در هفته گردشگری اعلام شد و فعالیت‌های مثبت و تاثیرگذار فعالان در حوزه گردشگری در منطقه تقدیر شد.

تلاش دبیران گردشگری محلات
در این مراسم، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ از دبیران گردشگری محلات بابت تلاش‌ها و رونق گردشگری در این منطقه تشکر کرد. طبق گفته وی، با توجه به اهتمام دبیران محلات، کمبودهای حوزه گردشگری در منطقه ۵ به توقعات عالی‌تری تغییر یافته است. از اینجا به بعد برنامه های آموزشی برای ارتقا دانش دبیران و آشنایی با جاذبه های فرا منطقه برگزار خواهند شد.

توسعه و رونق اقتصادی و گردشگری در منطقه ۵
روح الله حدادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۵ در مراسم تقدیر، با بیان این موضوع که طبیعت کن سولقان، پل آجری ثبت ملی و محصولات باغات باعث توسعه و رونق اقتصادی و گردشگری در منطقه ۵ شده است، به تلاش دبیران گردشگری در این زمینه اشاره کرد. این محصولات در چندین سال اخیر به عنوان جشنواره‌های مختلفی در منطقه برگزار شده و تاثیرگذاری بسیار زیادی در جذب گردشگران داشته است.

تخصصی کردن جامعه هدف ها در توسعه صنعت گردشگری
رئیس ستاد گردشگری در مراسم تقدیر از نقش فعالان گردشگری اظهار داشت که فعالیت کانون های گردشگری در یک سال اخیر ما را به فتح قله معرفی جاذبه های تهران برای عموم شهروندان نزدیک کرده است. از این به بعد می توانیم به صورت تخصصی برای جامعه هدف های مختلف که در توسعه صنعت گردشگری تاثیر گذار هستند، گام جدی‌تری برداریم. آشنایی کودکان و نوجوانان با حوزه گردشگری از اهداف مهم حوزه گردشگری است و مدیریت شهری مسئولیت معرفی و آشنایی جاذبه‌ها و تاریخ تهران به نسل آینده را برعهده دارد.

حمایت از کانون های گردشگری محلات
امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری در این مراسم اختصاص اعتبار مستقل به حوزه گردشگری مناطق را از دست‌آوردهای ستاد گردشگری در راستای حمایت از کانون‌های گردشگری محلات برشمرد. در نهایت، دبیران کانون‌های گردشگری محلات منطقه ۵ تقدیر شدند.