با دستور دکتر بهترین شهردار بیرجند انجام می شود:

تشکیل کمیته تصمیم گیری به منظور طراحی ممتاز میدان شهید آیت ا… رییسی

شهردار بیرجند از تشکیل یک کمیته تصمیم گیری به منظور طراحی ممتاز میدان شهید آیت ا… رئیسی(میدان دوم خیابان شهید آیت ا… مدرس) خبر داد.

به گزارش شهرداران، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، دکتر مهدی بهترین با تسلیت شهادت شهید جمهور، آیت ا… رئیسی و همراهان وی، گفت: با توجه به تعلق خاطر رئیس جمهور شهید و نماینده فقید مردم شریف خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به شهر بیرجند و استان، مسئولیت ما در گرامیداشت یاد و نام خادم الرضا(ع) و برپایی هر چه باشکوه‌تر تشییع پیکر پاک آن شهید گرانقدر و همراهان ایشان، بسیار سنگین بود و با وجود احساس مسئولیت کمتر سایر دستگاه‌ها، شهرداری بیرجند فراتر از وظایف خود به موضوع ورود کرد.
وی افزود: در همان ساعت ابتدایی انتشار خبر شهادت آیت ا… رئیسی و همراهان ایشان، شهرداری بیرجند اقدام به تهیه و نصب ۲ هزار پرچم مشکی و بیش از ۱۰۰۰ متر بنر در چهار گوشه شهر نمود.
وی اضافه کرد: در ادامه نیز جلسات متعددی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم تشییع سیدالشهدای خدمت و همراهانش در مرکز استان برگزار شد و در نهایت، مسیر خیابان پاسداران برای این منظور انتخاب گردید و شهرداری بیرجند بصورت جهادی در راستای فضاسازی و آماده سازی مسیر نیز اقدامات لازم را انجام داد و کارها به شکلی پیش رفت که مراسمی تاریخی و بی نظیر و در خور شان، برگزار گردید و باعث عزت بیرجند و استان شد.
وی با قدردانی از مجموعه حوزه های شهرداری بیرجند اعم از خدمات شهری، فرهنگی اجتماعی و ورزشی، عمران، ارتباطات و امور بین الملل و توسعه منابع که پشتیبانی امور را عهده‌دار بود، اظهار کرد: همت همکاران ما در این راستا باعث شد تا در جلسه ای که با حضور معاونین محترم عمرانی و اقتصادی استانداری برگزار شد و نیز در کمیته فرهنگی با حضور معاون محترم اقتصادی استانداری، با ذکر نام از شهرداری بیرجند از این اقدامات تقدیر شود.
دکتر بهترین تصریح کرد: موضوع بعدی، قدردانی از خدمات ارزنده و بی نظیر رئیس جمهور شهید در کل کشور و استان خراسان جنوبی و به خصوص شهر بیرجند بود.
وی با اشاره به کمک های قابل توجه و ماندگار دولت شهید آیت ا… رئیسی به مدیریت شهری بیرجند، ادامه داد: شهرداری بیرجند در دو سال و نیم گذشته کمک های فراوانی همچون اهدای حدود ۴ هزار تن قیر رایگان، افزایش سهمیه شهرداری بیرجند از ۵ دستگاه به ۱۵ دستگاه اتوبوس درون شهری، ۱۰ دستگاه ون، یکدستگاه خودروی آتش نشانی سنگین(که مراحل پلاک گذاری را طی می کند) و… از دولت سیزدهم دریافت کرد.
شهردار بیرجند افزود: به پاس اینهمه خدمت خالصانه، در جلسات استانداری ، بحث نامگذاری یک میدان به نام سیدالشهدای خدمت شهید آیت ا… رئیسی مطرح شد و ابتدا تغییر نام میادین جماران و عروج پیشنهاد گردید اما از آنجا که بحث تغییر نام، نیازمند هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط بود و حواشی خاص خود را داشت، شهرداری بیرجند نامگذاری میدان دوم مدرس به نام شهید آیت ا… رئیسی را به چند دلیل پیشنهاد داد.
دکتر بهترین تصریح کرد: دلایل ما برای نامگذاری میدان دوم مدرس به نام سیدالشهدای خدمت، موقعیت ممتاز این میدان در بین سایر میادین، عدم نامگذاری آن در گذشته، مجاورت آن با ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و قرار گرفتن در مسیر تردد شهروندان و هم استانی ها و مهمانان داخلی و خارجی شهر بیرجند بود که مدیران ارشد استان نیز آن را تایید کردند و اظهار نظری خلاف این پیشنهاد نشد و این نامگذاری به عنوان اولین نامگذاری یک محل در کشور به نام شهید آیت ا… رئیسی ، در شهر بیرجند محقق گردید.
شهردار بیرجند از معاونین و مدیران شهرداری خواست: با قید فوریت یک کمیته تصمیم گیری به منظور طراحی ممتاز میدان شهید آیت ا… رئیسی تشکیل دهند.
شهردار بیرجند به نامگذاری مسجد باغ شهرداری این شهر به عنوان بزرگترین باغ استان خراسان جنوبی به نام رئیس جمهور شهید اشاره کرد و گفت: برای این مسجد نیز برنامه هایی داریم که در اسرع وقت اجرایی و به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید.