برگزاری دور چهارم رقابت های نشاط سالمندی در منطقه ۴

سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 خبر داد : 450 نفر از سالمندان منطقه 4 روز چهارشنبه 17 آبان در فضائی پر هیجان با هم رقابت کردند.

به گزارش شهرداران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ سید حمید رضا میر ابو طالبی سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۴ با اعلام خبر برپائی دور مقدماتی رقابت های نشاط سالمندی گفت : برنامه های نشاط سالمندی در قالب فعالیتهای گروهی با انجام فعالیتهای مختلف زمینه حضور بیشتر سالمندان در جامعه و شکل گیری تعاملات اجتماعی و کاهش انزوا و افسردگی را ایجاد می کند به همین منظور اداره سلامت منطقه ۴ اقدام به برگزاری دور مقدماتی رقابت های نشاط سالمندی تحت عنوان گنجینه پویا برای سالمندان منطقه ۴ کرد.
میر ابوطالبی در ادامه اظهار داشت : این رقابت ها با حضور ۵۸ تیم ۵ نفره با انجام بازیهای چاپار ، توپان ، دایره و سنگ ، دست به عصا ، کوزه به سر ، پنجه طلا و توپ هوائی با در نظر گرفتن برگزار شد.
او با اشاره به شرایط شرکت کنندگان در بازیها گفت : افراد شرکت کننده در این رقابتها دارای حداقل ۶۰ سال سن بودند که تحت سرپرستی مسئولین خانه های سلامت محلات خود به صورت تیمی در این رقابتها شرکت کردند.
سرپرست معاونت اجتماعی منطقه ۴ افزود : دور مقدماتی رقابتها روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه با حضور ۴۵۰ نفر در ۵۸ تیم ۵ نفره در مجموعه ورزشی جشنواره برگزار شد که در پایان ، ۲۰ درصد تیم ها به مرحله نیمه نهائی راه پیدا کردند.