رئیس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خبر داد:

انجام ۲۱۳ عملیات امداد و نجات و نجات جان ۱۰۵ نفر طی هفته گذشته در اصفهان

رئیس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به انجام ۲۱۳ عملیات امداد و نجات و حریق در هفته گذشته گفت: در این عملیات ۱۰۵ نفراز افراد گرفتار در حریق، توسط آتش‌نشانان نجات یافتند.

به گزارش شهرداران، رئیس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به انجام ۲۱۳ عملیات امداد و نجات و حریق در هفته گذشته گفت: در این عملیات ۱۰۵ نفراز افراد گرفتار در حریق، توسط آتش‌نشانان نجات یافتند.

امید باقری با اعلام اینکه طی هفته گذشته ۱۰ هزار و ۸۲۳ تماس از سوی شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان برقرار شد، اظهار کرد: طی هفته گذشته ۲۱۳ عملیات امداد و نجات انجام شده که از این تعداد ۷۱ مورد حریق و ۱۴۲ مورد آن حادثه بوده است و ۱۰۵ نفر از این حوادث نجات یافتند.

او حریق وسایل نقلیه و شاخص‌ترین حوادث و حبس در آسانسور را شاخص‌ترین حریق‌ها طی هفت روز گذشته دانست و افزود: یکی از نگرانی‌های سازمان آتش‌نشانی در این فصل، مسمومیت افراد با گاز منواکسیدکربن است که گازی بی‌رنگ، بی‌بو و بی‌مزه، اما سمی است و خطر مرگ را به‌دنبال دارد.

رئیس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: شهروندان باید قدرت مکش دودکش را به وسیله شعله کبریت بررسی کنند، اگر این شعله به سمت خروجی هدایت شود، لوله‌های تهویه و مجاری دودکش سالم است در غیر این صورت باید برای سلامت لوله تهویه اقدام کنند.