مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان خبر داد:

انتشار فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای احداث باغ‌موزه صنایع دستی در اصفهان

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان گفت: فراخوان شناسایی و جذب سرمایه‌گذار حقیقی یا حقوقی برای مشارکت در احداث باغ موزه صنایع دستی اصفهان منتشر شد.

به گزارش شهرداران، به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مسعود حیدری با اعلام این خبر گفت: پروژه مشارکتی احداث، بهره‌برداری، اجاره و احداث باغ‌موزه صنایع دستی به‌منظور ایجاد محیطی متفاوت و مبتنی بر گردشگری تجربه‌محور، توسعه پایدار و استفاده از ظرفیت زمین‌های در اختیار و ایجاد پایگاهی برای شهر خلاق و جهانی صنایع دستی و هنرهای بومی و محلی انجام می‌شود.

او با بیان اینکه مطالعات جامعی روی ابعاد مختلف این طرح انجام شده است، افزود: زیربنای زمین این پروژه حدود ۶۱۳ هزار متر مربع است که ۱۴۵ هزار متر مربع آن، قابل بارگذاری خواهد بود.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این مرحله از فراخوان نسبت به بررسی کلیات طرح‌های ارائه شده متقاضیان طبق اسناد فراخوان اقدام شده و پس از بررسی طرح‌های پیشنهادی، فراخوان به صورت یک‌مرحله‌ای، ارائه پاکت «الف» (ضمانت‌نامه) و پاکت «ب» (پیشنهاد متقاضی) برگزار می شود.

او ادامه داد: سپس جلسه بازگشایی پاکت‌ها تشکیل و پس از بررسی صحت ضمانت‌نامه (پاکت الف)، اسناد مالی و فنی فراخوان و رتبه‌بندی متقاضیان انجام و نسبت به قرائت پیشنهاد متقاضیان (پاکت ب) اقدام و نتیجه به‌منظور بررسی و اتخاذ تصمیم به شورای عالی سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارائه می شود.

حیدری اظهار کرد: سرمایه گذاران علاقه‌مند و واجد صلاحیت فنی، مالی و دارای تجربیات مرتبط می‌توانند جهت تکمیل فرایند شرکت در این مزایده به درگاه سازمان

مراجعه کنند.

او پروژه کلان احداث هتل با سبک و فرهنگ کشور چین در زمینی به مساحت تقریبی ۱۱ هکتار در شهر اصفهان و احداث و راه‌اندازی نیروگاه عظیم انرژی خورشیدی اصفهان با هدف کمک به محیط زیست، کاهش آلاینده‌ها و کاستن از هزینه‌های استفاده از سیستم برق‌آبی در منطقه سجزی اصفهان را از دیگر پروژه های سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان دانست که در مرحله بررسی قرار دارد.