الحاق بلوار پیامبر اعظم و اراضی ۵۶۰ هکتاری در پردیسان به محدوده شهر قم

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، صبح امروز در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ؛ الحاق بلوار پیامبر اعظم (ص) و اراضی ۵۶۰ هکتاری در پردیسان به محدوده شهر قم به تصویب رسید. الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری مصوبه شورای برنامه ریزی در سال ۹۹ […]

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، صبح امروز در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ؛ الحاق بلوار پیامبر اعظم (ص) و اراضی ۵۶۰ هکتاری در پردیسان به محدوده شهر قم به تصویب رسید.

الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری مصوبه شورای برنامه ریزی در سال ۹۹ است که قرار بود در دولت قبل تصویب شود اما در شورای عالی شهرسازی دولت سابق تصویب نشده بود که در سفر حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به قم این موضوع مجددا بررسی و به تصویب رسید که صبح امروز با پیگیری های مسئولین استان در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شد.

الحاق بلوار پیامبر اعظم (ص) نیز از سال ۱۳۹۰ در دستور کار بود و با وجود پیگیری های یازده ساله نمایندگان مجلس و مدیران این موضوع تصویب نشده بود که پس از پیگیری های مکرر استاندار و مسئولین استان امروز در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، الحاق محدوده بلوار پیامبر اعظم به شهر قم تصویب و اختیارات قانونی درباره تعیین تکلیف این محدوده به کمیسیون ماده پنج استان قم سپرده شد.

با الحاق این محدوده به شهر قم ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه شهر قم در بخش گردشگری بویژه اقامتی فراهم می شود.