استاندار یزد مطرح کرد؛تکمیل دور نخست سفرهای شهرستانی و لزوم بررسی مسائل ویژه محلات و روستاهای شهرستان یزد

با توجه به جمعیت بالای ساکنین این مناطق، 17 مصوبه با اعتبار 60 میلیارد تومان برای حل بخشی از مسائل موجود در روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد تصویب شد.

در جریان حضور استاندار یزد در برخی روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد قریب به ۱۷ طرح با حجم اعتبار ۶۰ میلیارد تومان به تصویب رسید.

استاندار یزد در نخستین آدینه بهمن ماه سالجاری در برخی روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد حضور یافت و پس از بازدید از تعدادی از پروژه های این بخش، جهت بررسی مسائل و اتخاذ تصمیمات لازم برای حل آن ها، مدیران استانی و شهرستانی را در قالب کارگروه توسعه شهرستان یزد گردهم آورد.
دکتر فاطمی در حاشیه این نشست با اشاره به تکمیل دور اول سفرهای شهرستانی و لزوم بررسی ویژه مسائل محلات و روستاهای بخش مرکزی یزد؛ با توجه به جمعیت بالای ساکنین آنها گفت: در جریان سفر ، ضمن بازدید از تعدادی از پروژه های روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد، مطالبات مردم احصا شد.
وی یکی از تصمیمات بزرگ اخذ شده در این نشست را تعریف پهنه هایی در هر روستا ویژه جوانان دانست و اظهارداشت: این پهنه ها برای فعالیت های اشتغالزایی و ساخت مسکن بوده و در اختیارات جوانان هر روستا قرار می گیرد.   دکتر فاطمی همچنین به وجود ابنیه و ظرفیت های تاریخی و گردشگری در بخش مرکزی شهرستان یزد اشاره کرد و گفت: ایجاد محور فرهنگی و گردشگری در حوزه مجموعه شهدای فهرج به طور خاص در دستور کار قرار گرفته است.  

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدید نیمروزی از تعدادی از سالن ها و مجموعه های ورزشی این بخش افزود: تکمیل سوله های ورزشی و زمین های چمن مصنوعی موجود و افزایش زیرساخت های این حوزه در لیست مصوبات امروز قرار گرفته است

استاندار یزد در ادامه به وضعیت ورودی ها و برخی بلوارهای روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد اشاره کرد و از تصمیم گیری جهت بهسازی و ساماندهی آن ها خبرداد.  

دکتر فاطمی همچنین با بیان اینکه امکان حل تمامی مشکلات در قالب یک سفر و در بازه زمانی کوتاه وجود ندارد گفت: عزم ما بر تسریع در اجرای پروژه های پیشران و مورد مطالبه مردم، برطرف سازی موانع موجود و حل مشکلات مردم است.
وی ماحصل سفر به روستاهای بخش مرکزی را تصویب قریب به ۱۷ مصوبه با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان دانست و اظهارداشت: امید است با همت و پیگیری مجدانه دستگاه ها، شاهد تسریع در روند اجرای امور و پروژه ها باشیم.
استاندار یزد در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور و سفرهای شهرستانی خود به صورت مستمر گفت: تاکنون بیش از ۶۰ درصد مصوبات سفرهای شهرستانی اجرایی شده و مابقی مصوبات با تخصیص اعتبارات لازم مراحل خود را طی خواهد کرد.

دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مسئولین باید خودشان را وقف مردم کنند، خاطرنشان کرد: خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات آنها، از تمامی مستحبات برای آنها بالاتر است.
وی همچنین با اشاره به وجود بالغ بر ۶۳۰ پروژه نیمه تمام در استان یزد گفت: تکمیل این پروژه ها نیازمند بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی است؛ با این وجود تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات در کوتاه ترین زمان به کار می‌گیریم.
استاندار یزد در پایان با بیان اینکه خود را ملزم به اجرای کامل مصوبات می‌دانیم، افزود: در صورتی که به هر دلیلی امکان اجرایی شدن پروژه ها وجود نداشت صادقانه دلیل آن به مردم عزیز استان گفته می شود.