اختصاص زمین با کاربری آموزشی به آموزش و پرورش برای احداث مدرسه

سرپرست شهرداری منطقه پنج مشهد گفت: زمین هایی با کاربری آموزشی به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

به گزارش شهرداران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسن صالحی مفرد با بیان این مطلب در جریان نشست مردمی که در مسجد پنجتن آل عبا برگزار شد، اظهار کرد: زمین هایی که در اختیار شهرداری منطقه پنج قراردارد و دارای کاربری آموزشی است به اداره آموزش و پرورش داده شده تا به منظور احداث مدرسه استفاده شود و معضل کمبود فضاهای آموزشی مرتفع گردد.

وی افزود: گرچه اداره اوقاف زمین هایی با کاربری آموزشی را به بخش خصوصی واگذار کرده، اما شهرداری به منظور رفاه حال شهروندان و رفع دغدغه مندی ساکنان منطقه در خصوص کمبود فضاهای ورزشی، این فضاها را به بخش خصوصی واگذار نکرده است.

اختصاص اعتبار بهسازی برای ۶۷ مسجد سطح منطقه

سرپرست شهرداری منطقه پنج اظهار کرد: ۸۴مسجد در منطقه پنج وجود دارد که امسال ۶۷ مسجد به منظور تجهیز و بهسازی از شهرداری منطقه پنج اعتبار دریافت کرده است.

وی بیان کرد: اعتبار عمرانی منطقه در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۰۰ میلیارد تومان بود و امروز بودجه عمرانی منطقه به ۴۵۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.

صالحی در خصوص پروژهای زودبازده نیز گفت: با حضور شورای ششم اعتباراتی برای محلات تحت عنوان پروژه های زود بازده در نظر گرفته شد که در نحوه هزینه کرد این اعتبارات، تاکید بر نگاه مردم و شوراهای اجتماعی محلات در عمران و آبادانی است.

وی با اشاره به اجرای پروژه های ورزشی، افزود: سالن ورزشی شهید علیمردانی احداث و در اختیار شهروندان قرار دارد، همچنین زمین ۲۰ هکتاری برای احداث فرهنگسرا و زمین ورزشی در اختیار شهرداری قرار دارد.

افتتاح پروژه سوله مدیریت بحران شهید اسماعیل پور تا پایان سال

سرپرست شهرداری منطقه پنج خاطر نشان کرد: ۲ پروژه سوله مدیریت بحران شهید اسماعیل پور و احداث بولوار شهید دهقان نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد

افزایش ۶۸۰ درصدی تعداد پروژه های عمرانی در منطقه پنج
رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امسال تعداد پروژه های عمرانی منطقه پنج مشهد ۶۸۰ درصد افزایش یافته است.

سید ابراهیم علیزاده با بیان این مطلب در این نشست مردمی ، اظهار کرد: ۳۰۰ درصد اعتبارات عمرانی منطقه پنج افزایش یافته ، در واقع تعداد پروژه های عمرانی سال ۱۴۰۰ منطقه ۳۲ پروژه بود که امسال به ۲۲۰ پروژه افزایش یافته است.

وی افزود: اعتبارات مسجد محوری در سال ۱۴۰۰ معادل ۳۰۰ میلیون تومان و امسال بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بوده است.

رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: رویکرد و نگاه مان این است که اعتبارات عمرانی را به سمت حاشیه شهر ببریم تا فاصله خدمت رسانی را بین مناطق برخوردار و کم برخودار کاهش دهیم.

علیزاده بیان کرد: همچنین اعتبارات منطقه پنج را در سطح کلان شهری افزایش دادیم، یعنی این اعتبارات از ۱۰ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۴۰ درصد در سال ۱۴۰۱ و ۵۰ درصد در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته و اعتبارات قابل توجهی به این منطقه سوق دادیم تا ارائه خدمات مناسب و شایسته به ساکنان این منطقه داشته باشیم.

ضرورت توجه حوزه فرهنگی به نیازها و مطالبات آموزشی و فرهنگی مردم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه حوزه فرهنگی به نیازها و مطالبات آموزشی و فرهنگی مردم تاکید کرد.

وی افزود: از متولیان و سازمان های حوزه فرهنگی این انتظار وجود دارد که بر اساس نیازهای آموزشی، فرهنگی و اجتماعی مردم گام بردارند و بر این اساس اقدام کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مشهد در خصوص گلایه تعدادی از شهروندان از کمبود روشنایی معابر، گفت: روشنایی در معابر اصلی و فرعی مورد تاکید است چرا که سبب افزایش امنیت می شود. لذا معابری که روشنایی آن کم است شناسایی و صورتجلسه در این خصوص تنظیم و ارائه گردد، انتظار می رود از یک هفته تا یک ماه مشکل روشنایی معابر این محلات مرتفع گردد.

گفتنی است، این نشست مردمی به منظور بررسی رسیدگی به معضلات و رفع مشکلات شهروندان محله حسین آباد با حضور حجت الاسلام نصرا… پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مشهد، سید ابراهیم علیزاده رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد و حسن صالحی مفرد سرپرست شهرداری منطقه پنج و جمع زیادی از شهروندان و ساکنان محله حسین آباد در مسجد پنجتن آل عبا برگزار شد.