احداث حوضچه های رسوبگیر در سطح منطقه۲

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ از احداث حوضچه های جدید رسوبگیر به منظور جلوگیری از آب گرفتگی های احتمالی معابر در فصل پاییز خبر داد.

به گزارش شهرداران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ از احداث حوضچه های جدید رسوبگیر به منظور جلوگیری از آب گرفتگی های احتمالی معابر در فصل پاییز خبر داد.
علی اصغر طاهری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ با بیان اینکه پاکسازی و لایروبی انهار و کانالهای آب از فعالیت های مداوم شهرداری منطقه است و با توجه به فصول بارشی سال گفت: در همین راستا علاوه بر لایروبی، پاکسازی نهرها و کانال ها نسبت به احداث حوضچه های رسوبگیر در منطقه نیز اقدام شده است.
طاهری با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۶ حوضچه رسوب گیر در محدوده بلوار پاکنژاد میدان صنعت، خیابان بهبودی آزادی، خیابان طرشت، ورودی حکیم غرب به شرق و فرحزادی تقاطع خیابان لالی احداث شده است، گفت: با احداث این حوضچه که در مرز شبکه های فرعی با اصلی جمع آوری آب های سطحی قراردارد، از ورود رسوبات و زباله های خشک به شبکه اصلی جلوگیری خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه حوضچه های رسوب گیر از جمله مهم ترین سازه های ضروری به منظور جدا کردن رسوبات همراه جریان ورودی به کانال های انتقال آب هستند خاطرنشان کرد: طرح جامع مدیریت آب های سطحی به منظور مهار و جمع آوری آب های سطحی از طریق احداث کانال، حوضچه های رسوبگیر، رسوب برداری، پاکسازی انهار و کانال ها و ساماندهی مسیل ها با هدف افزایش رضایت شهروندی در برنامه ریزی مدیریت شهری منطقه قرار دارد.