مدیر منطقه هشت قم خبر داد:

اجرای ۳۴ هزار متر خط‌کشی طولی در سطح معابر پردیسان قم

مدیر منطقه هشت شهرداری قم از اجرای ۳۴ هزار متر خط‌کشی طولی در سه ماه نخست سال جاری در سطح معابر این منطقه خبر داد.

به گزارش شهرداران، به نقل از واحد خبر منطقه هشت شهرداری قم، مدیر منطقه هشت شهرداری قم از اجرای ۳۴ هزار متر خط‌کشی طولی در سه ماه نخست سال جاری در سطح معابر این منطقه خبر داد.

علیرضا مظفری با اشاره به اهمیت مباحث ترافیکی، اظهار کرد: بودجه ترافیکی منطقه در سال جاری افزایش چشمگیری داشته و نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: قسمت عمده بودجه ترافیکی شهرداری منطقه هشت قم در سال ۱۴۰۳ برای خرید و نصب تجهیزات ترافیکی و مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس در نظر گرفته شده است.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با اشاره به پیشتاز بودن این منطقه در احداث ایستگاه‌های اتوبوس متناسب با اقلیم خاطرنشان کرد: این اقدام با هدف تکریم شهروندان و بهبود شرایط ایستگاه‌های اتوبوس سطح منطقه در حال پیگیری است و تا پایان سال نیز اقدامات خوبی انجام خواهد شد.

مظفری با بیان اینکه در سه ماه نخست سال بیش از ۷۰۰ مترمربع رنگ دوجزئی سرعت‌کاه و عابر پیاده اجرا شده است، گفت: هدایت خودروها در لاین‌های ترافیکی، ایمن‌سازی و کاهش سرعت خودروها، آشکارسازی علائم ترافیکی و ایمن‌سازی محل عبور عابران پیاده از اهداف اجرای رنگ‌آمیزی‌ها در سطح معابر است.

وی با اشاره به استفاده از خط کشی دو جزئی، گفت: این نوع خط‌کشی هرچند هزینه بالاتری دارد، اما با دوام بیشتر، شرایط بهتری را برای معابر شهری ایجاد خواهد کرد.