اجرای مرحله دوم طرح ساماندهی آسیب های اجتماعی در پایتخت

نقیب: ۵۰ خودروی حامی شهر در اختیار مناطق ۲۲ گانه قرار می گیرد

اجرای مرحله دوم طرح ساماندهی آسیب های اجتماعی پایتخت تحت نظارت سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی و با همکاری مناطق ۲۲ گانه کلانشهر تهران آغاز شد.
به گزارش شهرداران  روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، سید محمد نقیب سرپرست این سازمان پیرامون اجرای مرحله دوم این طرح گفت: مرحله دوم طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان، متکدیان، افراد بی سرپناه و کارتن خواب و همچنین معتادین متجاهر سطح پایتخت به مدت ۱۰ روز از ششم تا ۱۶ خردادماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در چند روز گذشته بازدیدهای میدانی شبانه از مناطق آسیب پذیر از جمله شوش و هرندی داشتیم و شکر خدا آسیب های اجتماعی در این نواحی بسیار کاهش پیدا کرده و دیگر شاهد کلونی‌های بیش از ۱۵۰ نفره معتادین متجاهر و افراد کارتن خواب در این محدوده ها نیستیم. با اجرای مرحله دوم این طرح نیز در صورت مشاهده افراد بی سرپناه، کارتن خواب و معتادین متجاهر اقدام به ساماندهی آنها خواهیم کرد.
سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی ادامه داد: برای تقویت ناوگان گشت فوریت های خدمات اجتماعی حامی شهر در سطح مناطق ۲۲ گانه نیز به زودی ۵۰ خودروی ون حامی شهر در اختیار مناطق قرار خواهد گرفت و نسبت به میزان آسیب های اجتماعی مناطق، بین یک تا سه خودرو تحویل داده می شود تا ساماندهی آسیب های اجتماعی با قدرت بیشتری ادامه یابد.
سید محمد نقیب در پایان گفت: در حال حاضر نیز بیش از ۵۰ گشت حامی شهر برای ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در سطح پایتخت به صورت شبانه روزی تردد دارند و از شهروندان عزیز تهرانی نیز درخواست داریم در صورت مشاهده افراد بی سرپناه و کارتن خواب موارد را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا گشت های حامی شهر بلافاصله در محل حاضر شده و نسبت به انتقال این آسیب دیدگان اجتماعی به مراکز مربوطه اقدامات لازم انجام شود.