مسعود نصرتی خبر داد؛

اجرای شستشو و رنگ آمیزی ویژه معابر اطراف مدارس غرب تهران

شهردار منطقه ۲۲ از اجرای طرح استقبال از مهر در معابر منتهی به مدارس در محلات غربی تهران خبر داد؛ گفت: طرح استقبال از مهر با محوریت های گوناگون از سوی معاونت اجرایی شهرداری منطقه در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شهرداران، مسعود نصرتی، شهردار منطقه ۲۲ و اجرای شستشو و رنگ آمیزی ویژه معابر اطراف مدارس غرب تهران خبر داد. برنامه‌های استقبال از مهر در مناطق غربی تهران در دستور کار معاونت اجرایی شهرداری منطقه قرار دارد. نصرتی اعلام کرد که در طرح استقبال از مهر، تمامی معابر منتهی به مدارس در منطقه به شکل ویژه تمیز شده و رنگ آمیزی مجدد جداول و مسیر تردد عابران پیاده صورت می‌گیرد.

علاوه بر شستشو و رنگ آمیزی، رسیدگی به فضای سبز اطراف مدارس نیز از اقدامات حوزه خدمات شهری است. این اقدام شامل بهسازی و مرمت مسیر و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی، ساماندهی پایانه‌های اتوبوس و تاکسی و نصب و مرمت تجهیزات ترافیکی مختلف نظیر خطوط محوری، خطوط عابر پیاده، خطوط مجازی و خطوط نوشتاری می‌شود.

محیط زیست نیز در برنامه‌های شهرداری منطقه ۲۲ در اجرای برنامه استقبال از مهر مدنظر قرار دارد. برنامه‌ای برای آماده سازی مدارس و محوطه‌های پیرامونی آنها به منظور پاکسازی و امحای نوشتارها، پوسترها و برچسب‌های جداره‌های مراکز آموزشی، حذف زوائد فیزیکی، رسیدگی به فضای سبز داخل مراکز تحصیلی و معابر منتهی به آنها، لایروبی و پاکسازی انهار پیرامون مدارس، نظافت و پاکسازی باغچه‌های منتهی به مدارس، شستشوی جداول معابر منتهی به مدارس، شستشوی مخازن، مرمت و رنگ آمیزی زیر مخازن، مبارزه با جانوران موذی، توزیع کیسه‌های جمع آوری پسماندهای خشک و توزیع مخازن و کارتن پلاست مخصوص پسماندهای خشک انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ نیز افزود که با برنامه‌ریزی دقیق، نواحی شش گانه خدمات رسانی به شکل دقیق در اطراف مدارس پوشش داده می‌شوند. این برنامه شامل بخش‌هایی مانند پاکسازی و نظافت محوطه مدرسه، نصب پرچم ایران، امحای نوشتارها و برچسب‌ها، رسیدگی به فضای سبز داخل مراکز تحصیلی و تهیه و توزیع مخازن جمع آوری پسماندهای خشک است.