سرپرست شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی خبرداد؛

ابلاغ مصوبه کاهش تعرفه پارک حاشیه‌ای برای اجرا

سرپرست شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد،از ابلاغ مصوبه کاهش تعرفه پارک حاشیه تحت مدیریت این شرکت در معابر پرترافیک شهری خبرداد.

به گزارش شهرداران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد آذر کیش ،دراین خصوص گفت: بعد از تصویب مصوبه کاهش تعرفه پارک حاشیه‌ای توسط شورای اسلامی شهر در جهت تکریم شهروندان محترم، این مصوبه توسط فرمانداری تائید و به شهرداری مشهد ابلاغ شد.

وی افزود: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر و ابلاغ فرمانداری ،شهرداری مشهد مکلف به اجرا و کاهش تعرفه در نیم ساعت ابتدایی و افزایش مشوق‌های شهروندی شده است و شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی به‌عنوان بازوی اجرایی عهده‌دار عملیاتی کردن آن است.

سرپرست شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد، با اشاره به شرایط مصوبه ابلاغی اظهار کرد: بر اساس این مصوبه نیم ساعت ابتدایی توقف با۱۰درصد تعرفه پایه و به مبلغ ۳۶۰ تومان محاسبه خواهد شد. همچنین نیم ساعت دوم این مبلغ به ۳۶۰۰ تومان افزایش پیداکرده و در ساعات بعدی نیز ۲۰ درصد به تعرفه اعمال‌شده در ساعت قبلی افزوده می‌شود.

آذر کیش در خصوص زمان اعمال مصوبه نیز تصریح کرد: اجرای مصوبه کاهش تعرفه مستلزم ایجاد زیرساخت‌های مناسب نرم‌افزاری بود، لذا از قبل پیش‌بینی ایجاد زیرساخت نرم‌افزاری لازم برای اجرای مصوبه انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح تابلوهای پارک حاشیه‌ای زمان‌بر خواهد بود افزود: اما با توجه به این‌که تأخیر در اجرای مصوبه دارای بار مالی برای شهروندان محترم است مقرر شد با تائید مقام‌های بالادستی این مصوبه به‌سرعت اجرا و اصلاح تابلوها به‌مرور انجام شود.

سرپرست شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد به پیگیری‌های انجام‌شده برای تائید و ابلاغ مصوبه کاهش تعرفه‌های پارک حاشیه‌ای از سوی فرمانداری اشاره کرد و ادامه داد : در اجرای تعرفه‌های اصلاحی تمهیدات لازم در خصوص مشوق‌های خود اظهاری و خوش‌حسابی ازجمله کاهش ۵۰ درصدی تعرفه‌ها در پلاک‌های داری شارژ مثبت و ۲۰ درصد شارژ هدیه در خریدهای غیرحضوری و همچنین مشوق‌های خود اظهاری در اپلیکیشن شهر من برای شهروندان محترم درنظرگرفته شده است.