آغاز عملیات لوله گذاری آبرسانی آب خام فضای سبز منطقه۹

شهردار منطقه۹ از آغاز عملیات لوله گذاری آبرسانی آب خام فضای سبز، به منظور صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع آبی خبر داد.

به گزارش شهرداران، شهردار منطقه۹ از آغاز عملیات لوله گذاری آبرسانی آب خام فضای سبز منطقه۹ خبر داد. این عملیات به منظور صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع آبی صورت می‌گیرد. اهمیت موضوع آب و ضرورت صرفه جویی در منابع آبی، به ویژه در بحث آبیاری فضای سبز شهری با استفاده از روش‌های نوین و استفاده از آب خام، می‌تواند حفظ و گسترش فضای سبز و سرسبزی در چهره شهر را به همراه داشته باشد.

عملیات لوله گذاری آبرسانی آب خام فضای سبز در محور مذکور به متراژ ۱۰۰۰ متر طول با استفاده از لوله های ۱۶۰ پلی اتیلن در حاشیه پیاده روی شرقی چهل و پنج متری زرند انجام می‌شود. این عملیات باعث مدیریت منابع آبی از چاه به مخزن و توزیع بهینه در سیستم شبکه آبرسانی محدوده بزرگراه شهید متوسلیان و زرند خواهد شد.

معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹ نیز با هدف ساماندهی عرصه سبز منطقه، حذف آبیاری با تانکر و کاهش هزینه های مازاد، نسبت به عملیات لوله گذاری در ضلع جنوب شرقی پل تقاطع زرند به مخزن جدید الاحداث بوستان شادی اقدام می کند. این اقدام از طریق لوله‌گذاری آبرسانی آب خام فضای سبز در این محور، به تحقق هدف‌های مدیریتی و اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

عملیات لوله گذاری مذکور از یازدهم شهریور ماه آغاز شده و هم اکنون در مرحله حفاری و تخریب قرار دارد. در پایان، اجرای این عملیات لوله گذاری آبرسانی آب خام فضای سبز در منطقه۹ با استفاده از لوله های ۱۶۰ پلی اتیلن، منجر به مدیریت منابع آبی و افزایش بهره‌وری در آبیاری فضای سبز خواهد شد. این اقدام نیز باعث حذف آبیاری با تانکر و کاهش هزینه های مازاد خواهد شد و به توسعه فضای سبز و سرسبزی در شهر کمک خواهد کرد.